BLM03BB470SN1J
  • 1
Impedance : 47 Ohms
Height : 0.3 mm
Maximum DC Current : 200 mA
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Length : 0.6 mm
unit weight : 0.170 mg
Tolerance : 25 %
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Maximum Operating Temperature : + 125 C
range of working temperature : - 55 C to + 125 C
Product Category : Ferrite bead
Width : 0.3 mm
Maximum DC Resistance : 700 mOhms
Test Frequency : 100 MHz